Opaska idealna? Recenzja Xiaomi Mi Band 3!

Następcę bardzo lubianych i cenionych opasek- Mi Band 2 oraz 1s nabyłem na początku grudnia 2018 za 99zł na otwarciu salonu Xiaomi w Katowicach. Jakie są plusy i minusy opaski? Jak sprawuje się następca Mi Band 2 i czy warto go kupić? W tej recenzji odpowiem na te i inne pytania- Zapraszam 😉

Reklama

Zestaw i pierwsze wrażenia

W plastikowym pudełku za przeźroczystą szybką widać samą „pastylkę”, dopiero pod urządzeniem i wytłoczką znajdziemy ubogi, podstawowy zestaw: instrukcję, silikonową opaskę na urządzenie oraz kabel do ładowania.

Zestaw MiBand3 (zdj. ceneo.pl)

Pierwszym krokiem jest oczywiście połączenie z aplikacją na telefonie (o samej aplikacji później) oraz aktualizacja oprogramowania i synchronizacja języka/daty/ustawień. Po tym procesie urządzenie można już włożyć do silikonowej opaski i zacząć nosić. Opaska nie przeszkadza w noszeniu w ogóle, jedynie gdy robimy czynności które powodują że ocieramy urządzeniem o inne rzeczy. Sam po założeniu od razu zapominam że mam ją na ręce a chodzę z nią codziennie, kąpię się, śpię i pływam z nią na basenach.

Reklama

Jakość wykonania

Moje pierwsze myśli gdy miałem w ręce urządzenie- ten ekran będzie się pewnie bardzo rysował. Niestety miałem rację- ekran ma już kilka głębszych rys ponieważ materiał na ekranie rysuje się od samego patrzenia. Silikonowa opaska również nie wygląda jak by miała długo wytrzymać- polecam na wszelki wypadek dokupić w chińskich serwisach aukcyjnych kilka zapasowych ponieważ po pewnym czasie zapięcie może się poluzować i opaska może rozpinać się podczas noszenia. Same urządzenie wykonane jest z plastiku który nie zbiera rys.

Mi Band 3
Mi Band 3

Wyświetlacz

Pierwsze wersje inteligentnych zegarków Xiaomi (Mi Band 1 oraz 1s) nie posiadały wyświetlacza na którym wyświetlana była godzina. Mi Band 2 już takowy posiadał ale nie oferował zbyt dużo. Trzecia generacja posiada już większy wyświetlacz, dzięki któremu mamy więcej funkcji i możliwości. Sam ekran, wykonany w technologii OLED o przekątnej 0,78″ i rozdzielczości 128×80 pikseli nie „powala”. Jest wystarczający, jednak już zdołałem się przekonać, że mogą pojawić się problemy z jasnością w pełnym słońcu. Pod wyświetlaczem znajduje się wgłębienie- jest to dotykowy przycisk powrotu oraz wywoływania dodatkowych funkcji (np. czyszczenie powiadomień czy włączenie stopera).

Ekran MiBand’a (i widoczne rysy)

Bateria

Bateria w tym urządzeniu ma pojemność 110mAh. Umożliwia to czas pracy na poziomie ok. 20 dni (U mnie podczas intensywnego korzystania i wielu powiadomień wytrzymuje ok. 12/13 dni). Ładowana jest poprzez dołączony do zestawu kabel- tylko Nim można naładować urządzenie. Niestety, ze względu na większe wymiary kabel od Mi Band 2 nie pasuje (pamiętajcie o tym kupując zamiennik).

Kabel do ładowania urządzenia
Urządzenie gotowe do ładowania

Funkcje i możliwości

Mi Band 3 ma większy od poprzedników ekran dzięki czemu ma więcej możliwości (niestety na zdjęciach nie widać treści z powodu lampy błyskowej).

Nasza opaska oprócz liczenia kroków (na tej podstawie zlicza również dystans i spalone kcal), mierzeniu tętna (wyniki są bardzo zbliżone do profesjonalnych pulsomierzy), powiadamiania o połączeniach/ wydarzeniach umożliwia wyświetlanie powiadomień z dowolnej aplikacji (np. Messenger, Snapchat, Facebook) w formie tekstowej co bardzo przydaje się, gdy chcemy zobaczyć kto do Nas pisze np. na Messengerze i chcemy przeczytać treść wiadomości. Opaska umożliwia również śledzenie snu (na podstawie ruchu ręką oraz pulsu określa kiedy zaśniemy, kiedy wstaniemy oraz jak spaliśmy- przydana funkcja). Gdy zgubimy telefon, możemy w menu opaski wybrać opcję „Znajdź urządzenie”, gdy chcemy włączyć stoper lub od ciszyć zdalnie urządzenie również mamy taką możliwość. Pogoda aktualizuje się po włączeniu aplikacji Mi Fit.

Mi Fit

Do działania, opaska potrzebuje połączenia z aplikacją Mi Fit, dostępną za darmo w języku polskim w sklepach z aplikacjami. Można w niej zobaczyć przebyty dystans, statystyki z całego danego dnia oraz ogólne informacje które możemy aktualizować ręcznie bądź za pomocą innych inteligentnych urządzeń zdrowotnych od Xiaomi jak np. waga czy sen.

Ekran główny aplikacji MiFit
Ekran dotyczący kroków

Przechodząc do ustawień Mi Band 3 możemy zobaczyć procent naładowania baterii, włączyć funkcję odblokowania ekranu gdy mamy opaskę na ręce (nie polecam ze względów bezpieczeństwa), ustawić przypomnienia, alarmy, powiadomienia zewnętrznych aplikacji, zmienić lokalizacje opaski, włączyć tryb Nie przeszkadzać (np. automatycznie podczas snu), zmienić ustawienia pogody oraz wyświetlania menu na samym zegarku.

Ekran ustawień opaski MiBand3
Ekran ustawień opaski MiBand3

Przy każdym włączeniu aplikacji (która do poprawnego działania opaski musi działać w tle) zacznie się synchronizacja z opaską która trwa od 5 do 30 sekund. Gdy jest dostępna nowa wersja oprogramowania, zostanie ona automatycznie pobrana i rozpocznie się instalacja. Aktualizacje wychodzą średnio raz na 2/3 tygodnie.

Specyfikacja

 • Wyświetlacz: OLED 0,78″ (128x80px)
 • Bateria: 110mAh (czas działania ok. 15-20 dni)
 • Łączność: Bluetooth 4.2 BLE
 • Czujniki: akcelerometr, pulsometr
 • Waga: 8,5g (ok. 20g z opaską)
 • Wymiary: 46,9 x 17,9 x 12mm
 • Wodoszczelność: 5ATM (do 50m)
 • Aplikacja: MiFit
 • Wymagania systemowe: Android 4.4+ lub iOS 9.0+
 • Premiera: 5.06.18 (Chiny)/ Wrzesień 2018 (Polska)
 • Cena: od 80zł (Gearbest) do ok. 150zł

Podsumowanie

Xiaomi Mi Band 3 to bardzo dobra opaska, która sprawdzi się jako pulsometr, zegarek, krokomierz czy asystent snu. Duży wyświetlacz pozwoli na korzystanie z dodatkowych funkcji i czytanie powiadomień a duża bateria pozwoli ładować urządzenie raz na około 2/3 tygodnie. Bardzo polecam zakup, nawet jeśli nie dbacie bardzo o swoje zdrowie by kontrolować tętno czy dzienną liczbę kroków. Jeśli jednak macie większy fundusz i wymagacie większej ilości dodatkowych funkcji czy większego ekranu nie szukajcie smartbandów- celujcie w smartwatch.

Kup Xiaomi Mi Band 3 w Gearbest po najniższej cenie! Kliknij TUTAJ!


PLUSY
MINUSY
Wsparcie dla wiadomości tekstowychMocno rysujący się ekran
Pulsometr, krokomierz, alarmCiemny wyświetlacz
Nowe funkcjeSterowanie nie jest wygodne
Czas pracy na baterii
Cena

OCENA: 8/10

0 Udostępnień
Reklama

Radosław Resiak

Autor i redaktor naczelny bloga E-Strefa.com.pl