Jak zablokować reklamy na telefonie bez ROOTa i dodatkowych aplikacji? [PORADNIK]

Denerwują Was reklamy w aplikacjach czy na stronach internetowych? Na komputerze posiadacie wtyczkę która blokuje wyświetlanie reklam ale na telefonie nie chcecie instalować nieznanych aplikacji ani nie chcecie robić ROOTa? Jeżeli posiadacie telefon lub tablet pracujący pod kontrolą Androida w wersji Pie 9.0 lub nowszej ten poradnik może Wam się przydać.

Reklama

Całość jest banalnie prosta, szybka i bezpieczna.

Jak zablokować reklamy na telefonie?

  1. Przejdź do ustawień (w różnych urządzeniach menu może wyglądać inaczej, jeżeli nie znajdziecie użyjcie wyszukiwarki w ustawieniach).
  2. Przejdź do zakładki „Sieć/ WiFi i internet”

  3. Przejdź do opcji „Prywatny DNS” (Może znajdować się w zaawansowanych ustawieniach).
  4. Wybierz „Nazwa hosta dostawcy prywatnego DNS” i w polu wpisz „dns.adguard.com” i zatwierdź zmiany przyciskiem „zapisz”

  5. Gotowe! Teraz wszystkie zagrożenia i reklamy będą filtrowane przez serwery DNS AdGuarda. 

FAQ

[P] Czy jest to bezpieczne?
[O] Tak, jest to jak najbardziej bezpieczne jednak i tak zalecam uważać i wyłączać DNS podczas przekazywania ważnych i poufnych danych lub logowania do np Bankowości Internetowej przez stronę lub aplikacje.

[P] Czy jest to legalne?
[O] Tak, blokujemy tylko reklamy co niestety powoduje że autorzy gier, filmów, aplikacji czy stron nie otrzymają przychodów z reklam które ukryjecie.

[P] I tak pojawiają mi się reklamy co zrobiłem/am nie tak?
[O] Niestety czasami DNS nie działa, wtedy warto go wyłączyć i włączyć lub poczekać. Jeżeli nadal macie reklamy polecam restart ustawień DNS oraz restart telefonu. Gdy tylko w niektórych aplikacjach Wam działa możliwe, że reklam z danej aplikacji nie udało się przefiltrować.
3 Udostępnień
Reklama

Radosław Resiak

Autor i redaktor naczelny bloga E-Strefa.com.pl